Kıbrıs’ın En Ünlü 5 Plajı

Akdeniz’in dingin ve bir o kadar berrak sularında, masalsı bir deneyim yaşamaya hazır mısınız? Kuzey Kıbrıs, yıllar geçtikçe gelişen ve turizm yatırımları ile ünlenen bir eğlence adası olarak, harika plajlara da sahip. Bu yazımızda, sizler için Kıbrıs’ın en ünlü 5 plajı hakkında bilgiler sunacağız. Siz de, bu yaz Kıbrıs’ta casinolar, eğlenceli etkinlikler, konserler ve huzur dolu bir tatil planlıyorsanız; tavsiyemiz, muhakkak bu plajları da görmeniz yönünde.

Ek olarak, listemizdeki bilgilendirmeleri okuyarak, plajın özel bir işletme mi, yoksa halk plajı mı olduğunu da rahatlıkla öğrenebilir ve bu sayede bütçenize yönelik ayarlamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hazırsanız, başlayalım!

Camelot Beach

İsminde dahi bir asalet, bir gizem yatıyor; farkındayız. Camelot, özel bir işletme ancak burada geçireceğiniz her saniye, şüphesiz vereceğiniz ücrete değecek. Alsancak’ta, Antik kent Lambousa’da konumlanmış Camelot’ta; son teknoloji dalgakıranlar sayesinde, dingin bir denizde, güvenle yüzebilmeniz sağlanıyor.

Yolunuz buraya düşerse, sadece yüzmekle kalmayıp, aynı zamanda dingin sularda dalış yapmanızı da tavsiye ediyoruz. Kayalıkların etrafında bulunan pek çok deniz canlısı, sizleri bekliyor.

Rahat bir biçimde güneşlenebileceğiniz, gün boyu etkinliklerin olduğu ve çok eğlenebileceğiniz Camelot’ta, ayrıca harika restoranların da olduğunu belirtelim. Bu restoranlarda, gurme lezzetler tadabilmeniz ve tadına doyulmaz içeceklerle serinleyebilmeniz de mümkün.

Acapulco Plajı

Gelelim özel plajlardan bir diğerine, belki de en güzeline. Girne’nin sadece birkaç kilometre ötesinde konumlanmış Acapulco Resort’un özel plajı, otelde konuk olmayanlara da ücret karşılığında açılabiliyor. Elbette, otelde kalmanızı da tavsiye ederiz ancak, otelde kalmıyorsanız, plaja mutlaka gitmeli, eğlenceli aktiviteleri ve bolca huzuru bir arada yakalamalısınız.

Kıbrıs’ın en ünlü 5 plajı arasında bulunan Acapulco, ayrıca kullanabileceğiniz devasa bir açık yüzme havuzuna da sahip ve bu yüzme havuzunda harika su kaydırakları da sizleri bekliyor. Plaj voleybolu, tenis, su sporları ve dahası ise, yine katılabileceğiniz eşsiz aktiviteler arasında.

İncecik kumları, berrak suyu ve sonsuz mavilikte bulabileceğiniz bir tutam huzuru ile Acapulco; Kıbrıs’ta muhakkak görmeniz gereken yerlerden.

Altın Kumsal

Adının neden altın olduğunu soruyorsanız, muhtemelen aklınıza gelebilecek ilk cevabı veriyoruz: Altın Kumsal, altın renginde, eşsiz kumlara sahip. Rivayet odur ki, mitolojide yer alan güzellik tanrıçası Afrodit; bu kumsalda doğmuştur ve plajın güzelliği de buradan gelmektedir.

Büyüleyici renkleriyle incecik kumu, berrak ve güvenle yüzebileceğiniz harika bir denizi bulunan Altın Kumsal’da, güneşin doğuşunu ve batışını izleyebilmek ise huzur veren, unutulmaz bir deneyim olarak sunulabilir.

Kumsalın en ilgi çekici niteliği ise, buranın henüz yapılandırılmaması. İki küçük pansiyon dışında, Altın Kumsal’da herhangi bir otele rastlamıyorsunuz ve bu durum, sessiz, sakin ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenler için şüphesiz cezbedici.

Doğayla baş başa, eşsiz bir tatil mi istiyorsunuz? Adresi artık biliyorsunuz.

Glapsides Plajı

Kıbrıs’ın en ünlü 5 plajı arasında yer alan bir diğer huzurlu mekan ise; Glapsides. Gazimağusa ile Karpaz Yarımadası arasında yer alan bu plajda, özellikle su sporlarına meraklı konukların bulunduğu söylenebilir. Çünkü bu plaj, berrak suları ile bilhassa dalışa çok uygun. Dalış süresince, akıl almaz bir maceraya ve eşsiz canlılara tanıklık edebiliyorsunuz.

Eğlenceli, bir o kadar da huzurlu bir plaja gitmek ve gününüzü orada geçirmek istiyorsanız, tercihiniz kesinlikle Glapsides olabilir. Ayrıca, bu plajda su sporlarının yanında plaj voleybolu etkinliklerinin sıklıkla gerçekleştiği de bilinmekte.

Alagadi Plajı

Listemizin sonunda, Alagadi plajı yer alıyor. Kaplumbağa sever misiniz? Peki, sessiz, sakin, büyüleyici bir ortama ne dersiniz? Doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir plaj olan Alagadi, nesli tükenmekte olan kaplumbağaları sıklıkla görebileceğiniz, harika bir yer. Kumlarının inceliği ve rengi ile Altın Kumsal’a benzeyen Alagadi’de, su sporları ve plaj aktiviteleri ise yapılmıyor. Yapılmamasının tek sebebi, bu plajın sessizliği, sakinliği ile ünlenmek istemesi.

Akşam sekizde ziyaretçilerine kapılarını kapatan, özel plajlardan Alagadi’de, siz de harika bir gün geçirmeye ne dersiniz?

Sizin için Kıbrıs’ın en ünlü 5 plajı hakkında bilgiler sunmaya ve olabildiğince ayrıntılı bir liste hazırlamaya çalıştık. Umuyoruz, Kıbrıs tatilinizde bu plajları görebilir ve bizim kadar beğenirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere!

Cevap bırakın