Kıbrıs’ta Tatil İçin 7 Sebep

Deniz, kum, güneş, doğa, tarih, yemek… Tüm bunların bir arada bulunduğu nadir yerlerden biridir Kıbrıs. Bu da her sene dünyanın birçok yerinden tatilcinin buraya gelmesine olanak sağlıyor.

Kıbrıs, her mevsim sıcak havası ve doğa harikası yerleriyle tatilcileri büyülemeye devam ediyor. Bu nedenle Akdeniz’in en büyük adalarından biri olan Kıbrıs’ta tatil yapma fikri, oldukça caziptir. Peki, neden Kıbrıs’ta tatil yapmalısınız? İşte size 7 ana neden!

Neden Kıbrıs’ta Tatil?

Neredeyse Yılın Tamamı Sıcak

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kıbrıs’ta yılın yaklaşık 8 ayında güneşli bir güne uyanabilirsiniz. Soğuk günler yaşanmıyor değil ama derecelerin çok fazla düşmeyeceğini belirtmek isteriz. Özellikle soğuktan çok hoşlanmayan insanlar için müthiş bir yer.

Sessiz, Sakin ve Huzurlu

Girne, Lefkoşa, Gazimağusa gibi eğlencenin maksimum düzeyde yaşandığı adada aksine sakin ve huzurlu ortamların aslında daha fazla olduğunu söylemek isteriz. Kıbrıs’ın gece hayatı ile ünlü bölgelerinin biraz dışına çıktığınızda emin olun ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Sınırsız Eğlence

Kıbrıs’ın dillere destan gece hayatını buraya yazmamak olmazdı. Kıbrıs otelleri zaten bu eğlencelerin büyük bir kısmını oluşturuyor ama şehir merkezlerinde bulunan eğlence mekanlarıyla adada hayat sürekli devam ediyor. Kıbrıs Casino otelleri ile de eğlencenizi istediğiniz oyunları oynayarak katlayabilirsiniz. Aman, kendinizi çok kaptırmayın.

Türkçe Hala Türkçe

En büyük sorunlardan biri de dil. Gittiğiniz ülkenin dilini öğrenmek en azından “derdinizi anlatacak kadar” bilmeniz gerekiyor. Ancak Kıbrıs’ta tatil sırasında bu hiç sorun değil. Türkçe konuşarak mutlu mesut tatilinizi yapabilirsiniz. 

Geniş Mutfak, Lezzetli Yemekler

“Hellim” peynirinin anavatanı olan Kıbrıs mutfağı da inanılmaz derece geniş ve çok lezzetli. Şeftali kebabından, Kıbrıs köftesine yüzlerce çeşit yemeği yiyebilirsiniz.

Para Birimi

Yine başka ülkelerden örnek verirsek; kendi paranızı ülkenin para birimine dönüştürmeden ekmek dahi alamayabilirsiniz.” Dolar arttı mı? Euro ne oldu?” gibi kur hareketlerini incelemenize gerek yok. Türk Lirası adada kullanılan para birimidir.  

Tarihi Dokusu

Kıbrıs konumu itibariyle eski zamanlardan beridir pek çok medeniyet tarafından hükmedilmek istenmiştir. Bu sebeple adanın pek çok yerinde tarihi kaleler, surlar, sütunlar, manastırlar görebilir, tarihe canlı tanıklık edebilirsiniz.

Cevap bırakın