Tek Başına Tatile Çıkan Kadınlara Tavsiyeler

Yalnız seyahate çıkmak ya da tatile gitmek özellikle tek başına bir kadınsanız bazı durumlara ve sıkıntılara neden olabiliyor.   Özellikle toplumumuzda kadınlar tek başına bir yere gittiklerinde yadırganmakta ve bazı kişiler tarafından  rahatsız edilebilirler. Yalnız olarak tatile çıkan kadınlara tavsiyeler içerikli yazıya başlamadan, öncelikle tek başına tatil yapmak istiyorsanız yurt dışı seyahatlerini tercih edebilirsiniz. Eğer çok fazla uzağa gidemem derseniz Kıbrıs sizin için güzel bir tatil macerası olabilir. Tatile Çıkan Kadınlara Tavsiyeler başlıklı yazımızda dikkat etmeniz gereken birkaç önerimiz olacak.

Güvenli Yerler Seçmek İçin 

Öncelikle bir yere gidecekseniz seçtiğiniz yer hakkında bilgi edinmenizde fayda var. Kalacakları yerin aileye uygun olması güvenilir olması önemlidir. Kadınlarda elbette tatil yapabilir. İş stresinden ve bazı sıkıntılardan uzaklaşmak için kafa dinlemek isteyebilir. Son zamanlarda kadınlara şiddet ve tecavüz olaylarının artması yüzünden güvenilir ortamlar bulmada sıkıntılar yaşanmaktadır. Tek başına tatil yapmak için şu hususlara dikkat etmenizde yarar vardır.

Gidiş Dönüş Saatlerine Dikkat Edin

 Hiç tanımadığınız bir yere gidecekseniz özellikle geç saatte bilet varış ve gidiş saatlerine dikkat edin gündüz yolculuk yapmak ve varış saatinin gündüz olması gecenin tehlikesinden her zaman güvenlidir.

Gittiğiniz yerde tehlikeli yerleri araştırın

Özellikle otel görevlisine gitmek istediğiniz mekan ve yerle ilgili tehlikesinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Yabancı kişilerin ikramlarını almamanız tavsiye edilir. Şehri bilmiyor olsanız da çok yabancıymış gibi hareket etmeyin. Kara yolculuklarında özel eşyalarınızı yanınızda bulundurun. Otobüste eşyanızı bırakmayın. Tatil ya da balayı seyahatlerinde çıkan çiftler gibi yalnız seyahate çıkmak size heyecan verebilir ancak önerilere mutlaka kulak vermeniz sizin emniyetiniz için önemlidir. Bu önemli detaylara dikkat ederek sizde bayan olarak rahat ve tek başına keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Cevap bırakın